Rýchlosť načítania stránky je hlavným faktorom, kedy sa užívateľ rozhodne, či na stránke zostane alebo či odíde. Pokiaľ sa vaša webstránka načítava viac ako 4 sekundy, máte problém, pretože môžete stratiť až štvrtinu svojich návštevníkov, ba možno aj viac. A viete, ako zistiť rýchlosť načítania vašej webovej stránky?

Existujú na to nástroje, ktoré vám pomôžu určiť, čo konkrétne spomaľuje vaše webové stránky. Tieto nástroje dokážu:

  • Otestovať rýchlosť načítania webovej stránky i jednotlivých stránok na webe
  • Navrhnú, ako zlepšiť celkovú rýchlosť a výkon webových stránok
  • Postarajú sa o zlepšenie vašeho SEO v rebríčku po tom, čo zvýšia vaše stránky rýchlosť načítania
  • Znížia mieru odchodov

A ktoré to teda sú?

1. Google PageSpeed Insights

Tento nástroj vám analyzuje obsah vašej webstránky, ale taktiež dokáže zmerať rýchlosť webu na mobilnom zariadení. Najprv do políčka zadajte svoju webstránku a potvrďte analyzovať. Následne vám tento nástroj vygeneruje návrhy na zrýchlenie načítania vašej webstránky.

2. Pingdom

Tento nástroj otestuje rýchlosť načítania vašej webstránky a v krátkosti ju aj zhodnotí. Poskytne vám podrobné informácie, ako dlho sa načítava každý jeden súbor na jednotlivých stránkach.

 

 

3. GTmetrix

GTmetrix  je bezplatný nástroj, ktorý nielenže otestuje rýchlosť vašej webstránky, ale dokonca bude analyzovať 30 rôznych spôsobov , ako zlepšiť rýchlosť a výkon webu. Tento nástroj pracuje pomocou PageSpeed a YSlow, čím generuje výsledky pre vaše stránky a ponúka riešenia pre zrýchlenie webu.

4. WebPagetest

WebPagetest je bezplatný on-line nástroj, ktorý zobrazuje čas načítania webovej stránky, rovnako ako 3 rôzne stupne výkonu. Po spustení testu nájdete celkovú známku, ako aj úplný zoznam niektorých  navrhovaných zmien (v poradí dôležitosti) pre zvýšenie rýchlosti na vašich webových stránkach. Tento nástroj navyše ponúka možnosť vybrať si krajinu pre spustenie testu. Takže môžete sledovať, aká je rýchlosť vášho webu kdekoľvek svete.