Responzívny web je taký, ktorý sa prispôsobí v závislosti na tom, na akom zariadení sa stránka pozerá. Či už si prezeráte websránku na počítači, tablete alebo telefóne.

Určite ste sami zažili, že keď si prezeráte stránku na smartfóne, neviete sa dopátrať k danej informácii, pretože si najprv musíte obrazovku zmenšovať . Je to veľmi nepohodlné a veľakrát to zákazníka či návštevníka odradí.

Je logické, že ak má webstránka na počítači rozlíšenie okolo 1200 pixelov, na telefóne ju vidíte v nekompletnom prevedení, prípadne sa snažíte o zmenšovanie, aby ste sa vôbec čo to zo stránky dočítali. A presne pre tento problém je mať dobré responzívny web. Ten vám umožní pohodlne si prezerať informácie zo stránok bez toho, aby ste niečo zmenšovali. Automaticky sa prispôsobí danému zariadeniu.

Ako zistiť, či je vaša stránka responzívna?

Existuje niekoľko nástrojov, pomocou ktorých zistíte, či je alebo nie je vaša webstránka responzívna. Sú to nástroje, ktoré v internetovom prehliadači zmenšia okno, aby veľkosť stránky bola totožná ako na zariadení, ktoré chcete otestovať.

V prehliadači Google Chrome môžete použiť Window Resizer, avšak pokiaľ chcete komplexnejšie testovanie, je lepšie zvoliť Browserstack.com. Slúži na testovanie v rôznych prehliadačoch, rozlíšeniach a zariadeniach.

Nepotrebujem responzívny web

Ak si myslíte, že responzívny web nepotrebujete, musím vám protirečiť. A prečo? Pretože väčšina užívateľov si prehliada weby prostredníctvom mobilných zariadení. Stáva sa to skôr samozrejmosťou. Preto, ak nemáte responzívny web, čím skôr si ho zaobstaráte, tým lepšie pre vás. Verím, že nechcete prichádzať o svojich zákazníkov či návštevníkov. Alebo sa mýlim? 🙂

Ak máte záujem o responzívnu webstránku, vieme vám s tým pomôcť.

Stačí nás kontaktovať prostredníctvom dolu uvedeného formulára.